ספרים

מאמרים

FINDING MEANING An Existential Quest in Post-Modern Israel | Edited by Prof. Ofra Mayseless & Dr. Pninit Russo-Netzer

הספר חיפוש משמעות ותקווה בחברה הישראלית הפוסט מודרנית בהוצאת אוקספורד מנסה לבחון חיפוש משמעות בתוך הקשר היסטורי (כיום) ותרבותי (ישראל) ומתייחס לקבוצות אוכלוסיה שונות בתוך הקשר זה תוך נסיון לגבש מודל המשגתי ראשוני להבנת המפגש שבין הקשר תרבותי מדיני מסויים לתהליכים אישיים של חיפוש משמעות. לספר חברו כותבים רבים עם נקודות מבט שונות שהגיעו מדיסציפלינות שונות כמו פסיכולוגיה, אנטרופולוגיה, מדעי המדינה וסוציולוגיה.

Caring Management In the New Economy Socially Responsble Behavior through Spirituality | Edited by Ora Setter La'szlo' zsolnal

מהו תפקידם של אירגונים עסקיים בעולם שהולך ומכלה את עצמו?
הספר "הנהלה אכפתית בעידן הכלכלה החדשה – אחריות חברתית באמצעות רוחניות" בעריכת ד"ר אורה סתר מאוניברסיטת תל אביב ופרופ' לזלו זולנאי מאוניברסיטת קורווינוס בבודפשט, יצא בחודש יוני 2019 בהוצאת פלגרייב – מקמילן.  ב- 13 פרקי הספר מוצגים מאמרים נבחרים, שרובם הוצגו  בכנס הבינלאומי: "כלכלה חדשה, מסורות ישנות: יזמות אכפתית".

ערות בחיי היום יום | סטיבן פולדר

התרבות המערבית של ימינו מושפעת במידה הולכת וגוברת מאופני חשיבה ולימוד שמקורם בתורה הבודהיסטית, כגון מדיטציית מיינדפולנס (mindfulness). החשיבה הבודהיסטית חדרה לתחומי הפסיכולוגיה, הבריאות והחינוך, ואפילו לתחומים כגון עסקים ופוליטיקה. ד"ר סטיבן פולדר, העוסק בתרגול ובהוראת מדיטציה כבר למעלה מעשרים שנה, הוא אחד המורים המובילים בתחום זה בישראל. בספר שלפניכם הוא פורש מגוון דרכים שבהן ערות יכולה להיטיב עמנו בחיי היומיום: החל מהתמודדות עם עייפות, מחלה, הזדקנות, מצבי מתח, חרדה או קונפליקט, עבור בקבלת החלטות והכרעות מוסריות, וכלה בשאלות של משמעות, הגשמה רוחנית ואלוהות. 

מיינדפולנס והמהפכה השקטה בחינוך | אורן ארגז

מאז תחילת שנות האלפיים הולכת ומתהווה "מהפכה שקטה בחינוך". תרגולים כמו מיינדפולנס, דמיון מודרך, יוגה וצ'י-קונג מחלחלים אל החינוך הציבורי בקצב הולך וגובר. בספר זה מציג אורן אֶרגז מסע מרתק המתאר מהפכה זו. הספר מציג את ייחודיותה  של המהפכה על מופעיה המגוונים שנמהלים בהם בודהיזם וחקר המוח, רוחניות וארציות, גוף ונפש, ישן וחדש. הספר מציע לקוראים היכרות תיאורטית והתנסותית עם תרגול מיינדפולנס העומד כיום בלב המהפכה – תרגול של שימת לב מכוונת לגוף ולתודעה מתוך גישה מיטיבה.

הספר "משמעות מחפשת אדם" נכתב לכל אלה המחפשים את דרכם, תחת המרדף הקדחתני של החיים. הספר עוסק בחיפושו של האדם אחר משמעות וכולל תיאוריה, מחקר ותיאורי מקרה קליניים. הספר מתבסס על גישת הלוגותרפיה של ויקטור פרנקל ושם במרכז את העבודה עם הממד הרוחני של האדם.

הספר מנגיש שילוב מעמיק של תאוריות, כלים פרקטיים ודוגמאות מארגונים גלובאליים, ומראה כיצד ניתן לשגשג בעולם שנמצא בשינוי מתמיד. כפי שד"ר טל בן שחר כתב "בעוד שהזמן הנכון הוא תמיד עכשיו, זהו זמן חשוב במיוחד למנהיגות קשובה. הספר מספק מצפן, הנחוץ מאד למנהיגים, המנסים לנווט במציאות המורכבת של העולם המודרני"

מה זה אומר עבורנו לבטא את הקול שלנו? למה חשוב להכיר את עצמנו ואת קולנו הייחודי כבר מגיל צעיר?
הספר עוסק בתחושת התסכול אותה חשים ילדים רבים כאשר אינם מצליחים להשמיע את קולם בכיתה, ומשקף את האמונה העמוקה בכוחם של סיפורים לגעת בתכנים רגשיים-חברתיים בעולמם של ילדים.

 אף פעם לא לבד | ד"ר צופיה ברזילי
תקשור כחיבור רוחני להתפתחות וצמיחה

זהו סיפור אוטוביוגרפי נוגע ללב ועם זאת בעל תועלת רבה עבור כל החפצים לסגל לעצמם יכולות רוחניות הטמונות בכולנו. בספר מוצגות תוצאות המחקר של צופיה בנוגע לחוויה התקשורית תוך התוודעות לסיפוריהם האישיים של המתקשרים שהשתתפו במחקר הדוקטורט. "אף פעם לא באמת לבד" עוסק במסע המופלא שמזמנים החיים לאדם, מסע עתיר פחד, כאב וספק לצד חדוות ההתפתחות וגילוי היעוד בעולם. זהו ספר על תקווה ועל הביטחון הקיים תמיד בתוך חוסר הוודאו של החיים, בזכות החיבור לרוח. הספר גם פותח ערוץ לחיבור משלכם, לעצמכם ולרוח ומלווה במדריך כיצד ניתן לתקשר.

© 2024 Exclusive interior. All Rights Reserved.